stowarzyszenie 9 1217 grudnia w godzinach 18.00-21.00, w sali 35b odbędą się warsztaty antydyskryminacyjne organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Kultury iDialogu 9/12. Kluczowym elementem zajęć będą ćwiczenia pozwalające osobom w nich uczestniczącym zobaczyć życie codzienne oczami osoby należącej do jakiejś mniejszości poprzez udział w wygenerowanej sztucznie sytuacji. Staramy się zachęcić osoby uczestniczące do uwzględniania w samodzielnym budowaniu własnego światopoglądu uczuć i sytuacji osób, które z definicji są na słabszej pozycji w państwie i społeczeństwie, bo należą do różnych mniejszości w związku ze swoją narodowością, wyznaniem, orientacją seksualną, kolorem skóry, stopniem sprawności czy doświadczeniem migracji.

W życiu codziennym rzadko mamy możliwość posłuchać, co czują takie osoby, nie dlatego, że wokół nas jest ich mało, tylko dlatego, że zazwyczaj nie zwracamy na nie większej uwagi. Nie pytamy, bo być może po prostu nie chcemy wiedzieć. Nasze zajęcia dają taką możliwość – opowiada Sylwia Zdanewicz ze Stowarzyszenia 9/12 współprowadząca warsztaty „Różnorodność – podaj dalej!".
Na warsztaty zapraszamy studentów socjologii wszystkich lat i stopni, wszczególności polecamy je studentom II roku II stopnia, specjalność - Socjologia komunikacji społecznej i mediów.
Dodatkowe informacje: