logo pelne

XVII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki „Algorytmy Rzeczywistości”

Już po raz siedemnasty podlaskie uczelnie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do nauki połączonej z zabawą – na Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki.  Impreza trwa od 20 do 25 maja 2019 r.

Zapraszamy do zapoznania się z imprezami zgłoszonymi przez pracowników Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku.

1. Zastanawiasz się jak zaplanować swoją karierę? Już nie musisz! Zapraszamy na warsztaty organizowane prze dr Agnieszkę Karpińską (ISiK). Wspólnie zastanowimy się jak dokonać właściwego wyboru własnej kariery zawodowej, jakie zasoby już posiadamy, a jakie umiejętności należy nadal rozwijać. (20 maja, godz.9.00, s.108a, ul. Plac NZS 1)

Przyszłość zaczyna się dziś, czyli jak skutecznie planować karierę zawodową.

1. Zapraszamy na debatę historyków, której celem jest retrospektywne spojrzenie na obrady Okrągłego Stołu wraz z próbą dokonania bilansu podjętych wówczas ustaleń. Czy strona opozycyjna przyjęła wówczas dobrą strategię? Czy wynegocjowane rozwiązania okazały się trafne? Czy obie strony osiągnęły przyjęte wówczas cele? Jak zamieniała się Polska w kolejnych dekadach????????? Koordynatorem debaty jest dr Małgorzata Ocytko (IHiNP). (20 maja, godz.11.30, s.108a, ul. Plac NZS 1)

Bezkrwawe zwycięstwo czy kapitulacja? 30 lat od negocjacji Okrągłego Stołu.

1. Zapraszamy na imprezę zgłoszoną przez dr Ewę Dąbrowska-Prokopowską (ISiK) i korporację Isobar Poland! Poznacie niezwykły świat wirtualnej rzeczywistości! Zabierzemy Was na egzotyczny spacer ulicami Tokio oraz zapoznamy z ofertą staży przeznaczonych dla studentów socjologii UwB (25 maja, Stadion Miejski, godz.10.00)

Wirtualny spacer ulicami Tokio.

1. Zapraszamy na imprezę zgłoszoną przez dr Ewę Dąbrowska-Prokopowską (ISiK) i Martynę Faustynę Zaniewska z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Będziecie mogli przeżyć niezwykłą i magiczną przygodę! Zapraszamy do wspólnej socjologicznej zabawy z bohaterami spektaklu „Hobbit” Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. (25 maja, Stadion Miejski, godz.10.00)

Wyprawa do Samotnej Góry.

1. Zapraszamy na wspólną zabawę w Socjogry i SocjoFilmy wraz z dr Maciejem Białousem (ISiK)! Spróbujcie razem z nami sprawdzić, czy kwadrans dobrej zabawy wystarczy, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat mechanizmów działania społeczeństwa. Przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych kilka niedługich, ale wciągających atrakcji! (25 maja, Stadion Miejski, godz.10.00)

SocjoGry i SocjoFilmy

Proszę zapoznać się z regulaminem Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki ( pdfzałącznik 1) oraz trybem zgłaszania imprez ( pdfzałącznik 2).