piye

Polish-Israeli Youth Exchange (PIYE) 2017

Polsko-Izraelska Wymiana Młodzieży to program edukacyjny dla studentów z Polski i Izraela składający się z dwóch części – pobytu w Polsce i udziale w warsztatach artystyczno-edukacyjnych oraz trzymiesięcznego stypendium w Izraelu. Do udziału w Polsko-Izraelskiej Wymianie Młodzieży 2017 zapraszamy studentów studiów licencjackich oraz studentów pierwszego roku studiów magisterskich posługujących się językiem angielskim w stopniu minimum średnio-zaawansowanym.

W czasie tegorocznej edycji, podczas części odbywającej się w Polsce w dniach 7-18 września 2017 r., uczestnicy będą poznawać oraz poddawać krytycznej analizie wystawę stałą Muzeum POLIN, wezmą udział w warsztatach antydyskryminacyjnych oraz warsztatach twórczych. Część twórczą chcemy skupić wokół Centrum Informacyjnego – szczególnego miejsca w Muzeum, w którym można znaleźć dostęp do baz danych na temat dawnych sztetli, rodów żydowskich, historii mówionych. Chcielibyśmy, żeby te zasoby stały się ważnym punktem tegorocznej edycji, tematem, od którego uczestnicy wyjdą pracując nad swoimi projektami. Realizacja projektów umożliwi uczestnikom poznanie metod pracy z archiwaliami oraz zgłębienie historii związanych z poszczególnymi miejscami i osobami. Będzie to również okazja do poznania kulis funkcjonowania Muzeum oraz historii i motywacji osób, które je odwiedzają.

Na zgłoszenia czekamy do 21 maja 2017 r.! Aplikuj: -> wypełnij formularz

Więcej informacji o programie tegorocznej edycji znajdziesz ->na stronie

zihwp

Projekt jest wspólną inicjatywą Muzeum Historii Żydów Polskich i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce – instytucji odpowiedzialnej za tworzenie wystawy stałej.

Projekt jest finansowany przez pana Ygala Ozechova oraz pana Tomka Ulatowskiego.

telavivuni

Partnerem Polsko-Izraelskiej Wymiany Młodzieży jest Uniwersytet w Tel Awiwie.