Court Watch 1

Praktyki w ramach projektu "Obywatelski Monitoring Sądów"

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące praktyk w Fundacji Court Watch Polska, które odbędzie się w Instytucie Socjologii UwB, w środę 11 marca, w godzinach 9:00–11:00 w sali nr 108A. Udział w spotkaniu obejmuje szkolenie, które jest obowiązkowe dla osób zainteresowanych udziałem w praktykach.

Już przeszło 1500 studentów prawa, socjologii i innych kierunków wzięło udział w programie "Obywatelskiego Monitoringu Sądów" i odwiedziło łącznie ponad 20 tysięcy rozpraw i posiedzeń w sądach w całej Polsce. Udział w szkoleniu otwiera drogę do zdobycia doświadczenia w największych badaniach praktyki sądowej prowadzonych obecnie na świecie!

W ramach praktyk studenci zaangażowani są w projekt w charakterze badaczy-obserwatorów. Ich rolą jest obserwowanie jawnych rozpraw sądowych uczestnicząc w nich w charakterze publiczności, sporządzanie notatek oraz uzupełnianie formularza obserwacji, a następnie wprowadzanie zebranych danych do bazy danych Fundacji przez stronę internetową. Zaliczenie praktyk następuję na podstawie dziennika praktyk oraz wprowadzonych obserwacji. Praktykanci mają czas na realizację zadania do końca czerwca b.r.

Zapisy i więcej informacji na temat programu Obywatelskiego Monitoringu Sądów na stronie Fundacji: https://courtwatch.pl/wolontariat/zapisy/?szkolenie=102260&t=1

Serdecznie zapraszamy!